Mała scena i duże emocje.


Jesteście rodzicami dzieci w wieku 1-5 lat? Zabawy na świeżym powietrzu Was wykończyły? Zabawki się znudziły? Chcecie żeby Wasze dzieci obcowały z kulturą? Słuchały dobrej muzyki? Pobawiły się na scenie? Poznały zasady panujące w teatrze? Koniecznie zabierzcie swoje pociechy do TEATRU MAŁEGO WIDZA


Korzystając z zaproszenia, wybraliśmy się tam w ostatnią niedzielę. Pełna obaw przekraczałam próg Teatru. Bałam się, że Tadek jest jeszcze za mały na takie atrakcje. Jednak już od drzwi poczułam ulgę. Teatr Małego Widza to magiczne miejsce: ciepłe oświetlenie i ceglane ściany, piękne ilustracje, kącik zabaw dla dzieci oczekujących na sztukę (!!!! kącik wypełniony zabawkami, które sama chciałabym mieć w domu a nie jak to w większości takich kącików bywa średniej jakości plastikami z marketu), miła obsługa i przyjazna atmosfera. Tadek od początku poczuł się bardzo swobodnie.

Po krótkiej zabawie zostaliśmy zaproszeni na salę. Zamiast teatralnych foteli i wielkiej sceny zastaliśmy w środku miękkie materace i kameralne pomieszczenie. Idealnie przystosowane do potrzeb i możliwości najmłodszych. I zaczęło się...Dwie cudowne Panie zabrały nas w magiczną przygodę z teatrem. Jedna z nich używając masy dziwnych i mniej dziwnych instrumentów tworzyła ścieżkę dźwiękową do całego przedstawienia. Druga natomiast przepięknie tańczyła. 

"Cztery pory roku" to spektakl o dziecięcej ciekawości, o przyrodzie, o prostych przedmiotach i zjawiskach, które mogą prowokować bardzo ciekawe zabawy. Taniec, muzyka (na żywo!!!), rekwizyty opowiadały nam historię zmian jakie zachodzą w przyrodzie. 

Było zabawnie, ale i wzruszająco. Tadzio na początku śmiał się i oglądał z zaciekawieniem. Jednak w pewnym momencie pod wpływem muzyki rozpłakał się...ze wzruszenia. Odkryłam zatem, że mam bardzo wrażliwe dziecko! Po sztuce maluchy miały czas na zabawę na scenie i oglądanie rekwizytów. Tadek trochę nieśmiało, ale z zainteresowaniem zaglądał "za kulisy". Ogólnie pierwsza wizyta w teatrze była pełna pięknych emocji. Polecamy!

Wszystkie informacje na temat repertuaru, znajdziecie pod tym adresem: http://www.teatrmalegowidza.pl/

12 komentarzy:

 1. super! czas zatem i na Basię w teatrze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialnie! Zazdroszczę. Może następnym razem wybierzemy się razem? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A my własnie się zastanawialiśmy czy jest jakiś teatr dla roczniaka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest, jest! Widziałam w niedzielę wielu rodziców właśnie z roczniakami:)

   Usuń
 4. Tadzio, cudowny mały wrażliwiec! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! My byliśmy dzień wcześniej na Mama Africa, ale "Ale cztery pory roku" są jak najbardziej w naszych przyszłych planach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to my zatem musimy nadrobić Mama Africa!:) Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Eh, czemu ta Warszawa jest tak daleko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdym większym mieście jest pewnie teatr dla dzieci :) Pozdrawiam!

   Usuń