A co Ty możesz dać swojemu dziecku?
Na blogach oscylujących wokół tematów dziecięco-macierzyńskich można teraz podpatrzeć listy prezentów na Dzień Dziecka. Mamuśki naprawdę przewertowały oferty wielu sklepów i stworzyły bardzo pomocne zestawienia. Sama trochę się nimi inspirowałam w poszukiwaniu prezentu dla Tadzika.

Moja lista jest trochę inna. Taka można rzec- niskobudżetowa. Dla tych, którzy chcą mieć niezapomniane wspomnienia i dać dziecku coś czego ono najbardziej potrzebuje- swój czas. Pomysły na prezenty dotyczą raczej starszaków. Tadek jeszcze nie wszystko by ogarnął, ale na pewno wykorzystam je w przyszłości :)

Co możesz dać swojemu dziecku w jego święto oprócz zabawek?1. Dla rodziców dzieci sprawnych manualnie i lubiących prace plastyczne. 

Możecie sami stworzyć zabawki: maskotkę z rękawiczki, pluszaka ze skrawków materiału, bransoletkę z koralików lub pudełeczka na drobne zabawki. Tatusiowe trochę bardziej "inżynierscy" mogą skonstruować z dziećmi np. łódkę, którą będziecie puszczać na jeziorze w czasie wakacji.
TU i TU znajdziecie fajne pomysły na wspólne aktywności.

2. Dla kinomaniaków.

Kto powiedział,że trzeba koniecznie iść do kina żeby spędzić niezapomniany filmowy wieczór? Kupcie popcorn w sklepie i przygotujcie go w domu. TU znajdziecie przepis na domową lemoniadę. Jeżeli możecie pożyczcie od kogoś projektor a jeżeli nie macie nikogo takiego to telewizor lub komputer i zasłonięte zasłony wystarczą. Obejrzyjcie bajkę, którą dziecko wybierze (można kupić ją przez internet płacąc grosze, można pożyczyć od znajomych lub z wypożyczalni).

3. Dla łasuchów. 

Co dzieci lubią jeść? Pizze! Zróbcie ją razem. TU znajdziecie świetne przepisy na ciasto. Pozwólcie dziecku wybrać składniki choćby to był sam ser.

4. Wycieczka

Spakujcie prowiant, napoje, kocyki i wybierzcie się na wycieczkę. Nawet jeżeli będzie to pobliski park potraktujcie to jak przygodę. Weźcie ze sobą piłkę, rakietki do badmintona, frisbee, skakanki. Możecie też wypożyczyć rowery i pojechać na wycieczkę gdzieś dalej. Sprawdźcie oferty kąpielisk i basenów w waszej okolicy może mają zniżki i promocje dla rodzin.

5. Sesja zdjęciowa.

Możecie połączyć ją z wycieczką. Wystarczy mieć aparat  i głowę pełną pomysłów. Znajdźcie ciekawe miejsce na zdjęcia i poczekajcie na dobre światło (ładne zdjęcia wychodzą przy lekko zachodzącym, popołudniowym słońcu). Możecie wcześniej własnoręcznie wykonać rekwizyty (inspiracje znajdziecie TU). Potem wywołajcie i oprawcie w ramki najładniejsze ze zdjęć. Możecie też zrobić girlandę zdjęciową i powiesić na ścianie.

Jest jeszcze cała masa pomysłów na spędzenie tego szczególnego dnia. Natomiast gwarantuje wam, że ze wszystkich wyżej wymienionych propozycji dziecko zapamięta głównie uśmiechniętego i zaangażowanego rodzica. Dlatego nie przejmujcie się jak coś nie wyjdzie: zacznie padać deszcz, rozładuje się aparat, pizza się przypali albo CD z bajką się zatnie. Dla waszych dzieci to będzie piękny dzień. I nie musicie kupować im najmodniejszej zabawki. Powodzenia!

1 komentarz:

  1. Bardzo fajne alternatywy dla gotowców. Myślę, że o wiele fajniejsze niż kolejna w kolekcji zabawka, która po paru minutach trafi w kąt, do innych zabawek.

    OdpowiedzUsuń