Dlaczego warto mieć dzieci?


Dwadzieścia parę lat na karku. Włochy, Toskania. Pamiętam te wakacje. Z koleżanką pojechałyśmy na dziko do znajomego znajomych, który oddał nam na ponad dwa tygodnie opuszczony przez siebie domek k. Florencji. Bez internetu, tv, itp. Tylko stary adapter, piwnica pełna wina, pomidory i bazylia. Całe dnie jeździłyśmy stopem po Toskanii, poznawałyśmy wspaniałych ludzi, zmieniałyśmy tylko kolory letnich sukienek i smarowałyśmy kremem spalone słońcem ramiona. Wieczorami piłyśmy wino i podsłuchiwałyśmy kłócących się włoskich sąsiadów. To było zaledwie parę lat temu. Z moich włoskich wakacji przywiozłam piękne wspomnienia, zdjęcia, kilka pamiątek, wino i spalone słońcem ramiona.

Trzydziestoletnia podwójna mama.  Beskid, około 5 godzin od Warszawy. Pierwszy tydzień urlopu. Piękny pensjonat z widokiem na góry. Basen, pyszne jedzenie, piękne krajobrazy. Wifi, tv, grill i jacuzzi. Regionalne piwo i oscypek. Czego już nauczyłam się na tych wakacjach? Otóż wiem gdzie znaleźć pediatrę w Ustroniu z godziny na godzinę, jak opanować wysoką wirusową gorączkę w warunkach dalekich od tych domowych, jak ostudzić wakacyjne emocje czterolatka, który od dwóch dni udaje, że jest orłem. Wiem też, że najważniejszym urządzeniem w naszej walizce jest nebulizator i jak wygląda pobliskie laboratorium. Ponadto znam już chyba wszystkie rodzaje leśnych zwierząt, poznałam liczne gatunki drapieżnych ptaków i co więcej musiałam znaleźć ich odpowiedniki w google grafika. Wiem skąd się biorą góry i dlaczego niektóre są białe a inne zielone. Dlaczego woda w basenie jest taka zimna i skąd bierze się deszcz. Wiem też jak zjeść obiad w 3 minuty i czytać książkę przy zgaszonym świetle. Wiem też jak wygląda dziecięca radość z biegania bosymi stopami po podwórku od bladego świtu do późnej nocy.
I myślę sobie, że warto. Warto mieć dzieci bo może przy nich słowo urlop pasuje tu tak samo śmiesznie jak w przypadku jego połączenia ze słowem macierzyński, ale życie bez dzieci jest po prostu nudne. Serio.5 komentarzy:

 1. Nie ma to jak choróbsko podczas wakacji z dziećmi ;) a tak na serio, to wakacje z dziećmi mogą być udane i można na nich wypocząć! Co prawda leżenie plackiem przy basenie przez cały dzień raczej nie wchodzi w grę, ale przecież aktywny wypoczynek to też relaks. Przynajmniej można odciąć się od pracy i szarości dnia codziennego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Mimo tego, że przy dzieciach nie da się odpocząć leżąc przy basenie to da się zapomnieć o codzienności i odpocząć psychicznie😊

   Usuń
 2. Mam 28 lat, dwójkę dzieci i nigdy nie żałowałam tego. Każdemu kto, pyta sie mnie jak to jest być mamą odpowiadam jedno: że to jednocześnie najtrudniejsza i najpiękniejsza przygoda w życiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie😊 lepiej bym tego nie ujęła😊

   Usuń
 3. Jasne, że warto ;) Pomimo naszych narzekań to każdy rodzic cieszy się, że ma dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń